Sezóna 2012 s novým týmem! Indiáni už si brousí šípy…

Jak známo v českém rybníčku s názvem EWH liga bojovaly v roce 2011 čtyři celky. Stateční Rejnoci, kterým rok 2011 přinesl, léta očekávané, první ligové body. Pardon! Nepřinesl. Z dalekého Zlína si je do Prahy přijeli poctivě vydřít.  Nabízelo by se označit Rejnoky za skokany roku. Stejný titul bychom ale mohli udělit i týmu Jaguars, který se dokázal z posledního místa na kole prvním, vyšvihnout až na místo první na kole posledním.  Rychlou výměnou vozového parku, a následným přizpůsobením taktiky této velké změně dokázali zázračně uspět. Další tým, Transformers, vstupoval do českého rybníčku jako neplavec, nováček. Po prvních minutách pobytu v naší ligové soutěži se však z neplavce stal plavec a Transformers obsadil druhou příčku na prvním ligovém kole. Tým Cavaliers dostal zelenou již v roce 2010, kdy poprvé naskočil do ligy. Svou hrou naskočil na zelenou vlnu, vyhrál titul a do sezóny 2012 vstupoval jako favorit. Na titul skokan roku ale rozhodně pomýšlet nemůže. Dělal mnoho chyb. Občas sjel ze zelené vlny, zahrál jako zelenáč, a prohrál. Přestože bojoval statečně, titul obhájit nedokázal.

A co nás čeká nového v sezóně 2012? Předně si na nás brousí šípy nový tým SK Indians Plzeň. Za tento tým nastoupí i dva kavalíři, Lukáš Kroupa a Honza Thenot. Děkuji vám, kluci, za práci, kterou jste pro náš tým odvedli, a přeji vám mnoho úspěchů ve vašem novém týmu. Další novinkou je znovuzrození janskolázeňského týmu Tigers, který se po roční pauze s obměněným kádrem vrací do české ligy. Mezi další novinky určitě patří významné organizační změny. Ligová kola budou dvoudenní, hrát se bude podle nových řádů vydaných Českou federací Electric Wheelchair Hockey. Počet ligových kol stoupne na pět. První dvě se odehrají v Praze, třetí ve Zlíně, pak se všichni poprvé vydáme do Plzně do Indiánské rezervace, závěrečné kolo se uskuteční opět v Krkonoších pod taktovkou naší federace.

Vydejme se již tuto sobotu na roční pouť florbalovým rájem. Těšme se na krásné sportovní momenty, spoustu emocí a milá setkání s ostatními týmy. Tak tedy v sobotu na viděnou!