Prague Powerchair open “Join the game”

2 – 5. 8. 2012 se v Praze na Třebešíně uskutečnil již třetí ročník mezinárodního turnaje ve florbale na elektrických vozících pořádaný týmemNew Cavaliers Praha – letos nazvaný “Join the game”. Pozvání přijalo sedm zahraničních týmů z Itálie, Německa, Nizozemí a tři české celky z Prahy a Plzně.

Ubytování účastníků bylo zajištěno v Jedličkově Ústavu, Centru Paraple a krásném hotelu Atlantic v centru města. Program turnaje byl oficiálně zahájen v sobotu 3.8. ve sportovní hale na Třebešíně energickým hudebním vystoupením bubenické kapely Tam Tam orchestra, po kterém byla pražskou radní Helenou Chudomelovouzahájena sportovní část turnaje. Herní systém spočíval v rozdělení týmů do dvou skupin se čtyřmi postupovými místy. Mezi čtyři nejúspěšnější celky se dostaly týmy Torpedo Ladenburg, Albalonga Darco Sport, Hurricanes Bochum a Rangers Bologna.

Do finále se po velmi napínavém utkání s Darco Sport, ve kterém zvrátil velmi nepříznivý vývoj zápasu,  dostal mistr německé ligy Torpedo Ladenburg. Ve finále překvapivě porazil papírového favorita tým Rangers Bologna a tím dokázal, že i v neúplné sestavě patří mezi absolutní evropskou špičku. Třetí místo vybojoval  klub Albalonga Darco Sport, když přehrál německé Hurricanes Bochum. Domácí tým New Cavaliers Praha slavil úspěch. Prohrál pouze dvě ze sedmi utkání a obsadil tak příjemné páté místo. “Je to náš dosavadní nejlepší výsledek, kterého si velmi vážíme,” řekl nejproduktivnější hráč týmu New Cavaliers Jan Horák.

Po ukončení herní části turnaje se účastníci za doprovodu Městské policie Praha vypravili na krátkou odpolední sightseeing tour vedenou členy organizačního týmu turnaje. Parkování všech vozidel bylo díky vstřícnosti Magistrátu hl. města Prahy zajištěno na Mariánském náměstí. Týmy si prohlédly Václavské náměstí, Staroměstské náměstí a Karlův most.

Po ukončení odpoledního programu se všichni účastníci přesunuli do prostor Letenského Zámečku, kde proběhl slavnostní večer s bohatou závěrečnou večeří, hudebním vystoupením klarinetového kvartetu, vyhlášením výsledků a hudební after-party. Více než příjemná atmosféra večerního programu byla završena organizovanou procházkou Letenskými sady s krásnými výhledy na večerní Prahu, pouštěním lampiónů štěstí a navazováním nových vztahů.

Děkujeme za spolupráciAsociaci Octopus, která nám pomohla s personálním zajištěním organizačního týmu a nezbytným fundraisingem. Dále děkujeme Magistrátu hl. města Prahy za finanční podporu, která nám umožnila účastníkům připravit řadu výjimečných zážitků. Za pomoc s organizací sightseeing tour, za fyzickou pomoc při přípravě sportovišť a s fungováním časomíry děkujeme Městské policii Praha. Velký dík patří Nadačnímu fondu OKD a Městské části Praha 13 taktéž za významnou finanční podporu. V neposlední řadě děkujeme všem dobrovolníkům za profesionální nasazení,rozhodčím za kvalitní práci v duchu pravidel, hráčům a hostům za účast. Nerad bych zapomněl také na hráče New Cavaliers B, kteří se nebáli postavit se proti silnějším a odevzdat ze sebe na hřišti to nejlepší.  Těšíme se s vámi se všemi brzy na viděnou!