Prague Powerchair open 2015

V Praze na Třebešíně se v termínu 26. – 27. 9. 2015 konal 6. ročník mezinárodního turnaje Prague Powerchair open 2015. Pořadatelem byl spolek Flor-in, který v Praze organizuje turnaje ve florbale na elektrických vozících již od roku 2010. Letos se do sportovní haly VŠE Třebešín vydalo celkem osm týmů: pražský pořadatelský tým New Cavaliers, Red Dragons Praha, EWSC Jaguars Praha, SK Indians Plzeň, německý tým Ruhr Rollers, Zeka Rollers ze Švýcarska, A. S. D. Magic Torino přijel z Itálie a již několikanásobným účastníkem byl také tým Trouble Makers ze Slovinska. K ubytování jsme využili služeb cestovní kanceláře Bezbatour, která pro všechny účastníky zajistila ubytování v Jedličkově Ústavu.

Turnaj byl zahájen vedoucí městského úřadu Prahy 13 JUDr. Kateřinou Černou v 10:00. Následovaly zápasy ve skupině. Herní systém turnaje spočíval v rozdělení týmů do dvou skupin, kde odehrály týmy všechna vzájemná utkání. Výsledky zápasů ve skupině určily následující pořadí ve skupinách:

Skupina A
1. Trouble Makers
2. Magic Torino
3. Jaguars Praha
4. New Cavaliers

Skupina B
1. Zeka Rollers
2. Indians Plzeň
3. Red Dragons
4. Ruhr Rollers

V odpoledních hodinách, po odehrání všech vzájemných utkání, navázaly zápasy o postup do semifinále. Nejlépe z těchto utkání vyšly týmy:

1. Trouble Makers
2. Magic Torino
3. New Cavaliers
4. Jaguars Praha

Herní program druhého dne, neděle 27. 9. 2015, začal vzájemnými boji týmů, kteří v předchozím dni patřily mezi méně úspěšné. Týmy Indians Plzeň porovnal síly s týmem Ruhr Rollers a Red Dragons se postavil švýcarskému týmu Zeka Rollers o možnost ucházet se o celkové 5. místo.

Následovaly boje o postup do finále. Tým New Cavaliers se utkal s týmem Magic Torino a druhý pražský tým Jaguars šel do boje proti Trouble Makers. Velký úspěch po závěrečných hvizdech těchto utkání slavily české týmy. Tým Jaguars Praha porazil Trouble Makers výsledkem 6 : 3 a pořadatelský tým New Cavaliers za mohutné podpory svých fanoušků přetlačil italský tým Magic Torino scórem 3 : 1.

Před finálovými zápasy proběhla utkání o umístění na 5. a 7. místě. Indians Plzeň bohužel podlehl švýcarskému týmu Zeka Rollers poměru gólů 3 : 5, ale čtvrtý český celek Red Dragons zvítězil nad německým týmem Ruhr Rollers těsným výsledkem 1 : 0 a z turnaje si odnesl konečné 7. místo.

Utkání o 3. místo mezi týmy Trouble Makers a Magic Torino nadělilo více herního štěstí italskému týmu, který se tak mohl radovat z bronzu. Trouble makers po ne příliš vydařeném zápasa se museli spokojit s místem čtvrtým.

Finále Prague Powerchair open tedy patřilo Pražským týmům. Přestože se domácí New Cavaliers po nevydařené první polovině prali o zvrácení celkové výsledku na svou stranu, tým Jaguars dokázal několikrát na obdržený gól reagovat a dvoubrankový náskok udržel až do samotného závěru utkání.

Konečné pořadí týmů tedy zní takto:
1. EWSC Jaguars Praha
2. New Cavaliers Praha
3. A.S.D. Magic Torino
4. Trouble Makers
5. Zeka Rollers
6. S. K. Indians Plzeň
7. Red Dragons Praha
8. Ruhr Rollers

Závěrečný cremoniál se slavnostní večeří proběhl kulturním domě Mlejn, který za milé spolupráce připravil pro naše účastníky báječné prostředí a velmi důstojnou a chutnou večeři. Perlou večera byla tanečnice MgA. Eliška Brtnická, která uchvátila všechny účastníky tancem na zavěšené šále a visuté hrazdě. Děkujeme.

Na závěr je na místě nejprve pogratulovat českým týmům k velmi dobrému umístění a všem držitelům individuálních ocenění:
Nejlepší Střelec: Jan Schäublin (Zeka rollers)
Nejlepší T-stick: david Hrabčík (New Cavaliers)
Nejlepší hráč: Stanislav Cimpa (Jaguars Praha
Cena Fair play: Marjan Mežnar (Trouble Makers)

Na samotný závěr bychom rádi poděkovali všem, kteří nám pomohli 6. ročník Prague powercchair open zrealizovat. Velký dík patří zejména:
Městské části Prahy 13
Magistrátu hl. města Prahy
Městské policii Praha
Kulturnímu domu Mlejn
Asociaci Octopus
Kontu Bariéry

dále obchodním společnostem: LITA Sport Praha, s.r.o., Garaventa Lift, MT legal, S. I. V. Adore, MonPeri, s. r. o.

Děkujeme celému organizačnímu týmu, všem dobrovolníkům a v neposlední řadě všem účastníkům a fanouškům! Děkujeme a těšíme se za rok na viděnou.