Prague Cup 2014

O víkendu 3. – 4. 5. 2014 si náš tým New Cavaliers zahrál na mezinárodním turnaji Mini Prague Cup 2014, který pořádal pražský tým Jaguars Praha.

Sportovní program probíhal ve sportovní hale Radotín a zúčastnily se ho čtyři týmy: Jaguars Praha, New Cavaliers, SK Indians Plzeň a německý tým Ballbusters. První herní den patřil vzájemným utkáním systémem každý s každým a druhý den na týmy čekaly boje o finále a následné zápasy o umístění.

New Cavaliers si počínali poměrně dobře. Všechna utkání i přes prvotní rozpačité výkony (v utkání s německým týmem Ballbusters) se nám podařilo dovést do vítězného konce. Naši čeští kolegové si také nepočínali špatně. Tým Jaguars ve svém prvním utkání představil výbornou útočnou formu a doslova převálcoval Indiany. Ti si na druhou stranu lépe počínali v zápase proti Ballbusters. Pořadí po prvním herním dni bylo následující: New Cavaliers, Jaguars, Indians Plzen, Ballbusters

Druhý herní nás čekala semifinálová utkání 1. x 4. a 2. x 3 a následné finálové boje. Jaguars i New Cavaliers bez zásadních problémů dokázali splnit vše nezbytné k tomu, aby se spolu potkali ve finále. Je třeba říci, že tým Jaguars se musel vyrovnat s velmi významnou ztrátou Denise Golla, který byl nucen po nepříjemném zranění svou účast na turnaji předčasně ukončit. Tímto bychom mu rádi vyjádřili podporu a popřáli brzké uzdravení. I přes herní oslabení soupeře byl finálový zápas velmi vyrovnaný. Přestože se New Cavaliers dostali dvakrát do „pohodlného“ dvoubrankového náskoku, závěr utkání patřil spíše Jaguárům. Náš tým byl ve velmi svízelné situaci, kdy pár minut před koncem základní hrací doby prohrával o branku. Po oddychovém čase se nám podařilo vyrovnat a v závěru finále se dokonce dostat do vedení, které se podařilo naštěstí udržet.

Vítězem turnaje Mini Prague cup 2014 se tedy stali New Cavaliers, druzí skončil pořádající tým Jaguars Praha, třetí místo obsadil SK Indians Plzeň po velmi vyrovnaném boji s týmem Ballbusters, kterému tedy patří čtvrtá příčka. Nejlepším střelcem byl vyhlášen Stanislav Cimpa s 28 góly, Nejlepším hráčem T-stick se stala Iva Zemková a nejlepším brankářem gólman Ballbusters s více než 80% úspěšností zákroků. Gratulujeme.

Děkujeme týmu Jaguars za pozvání a těšíme se společně s Indians na viděnou na mezinárodním turnaji pořádaným naším týmem 1. -2.8.2014 v Praze na Třebešíně.