New Cavaliers v Eindhovenu

Mezi tradiční turnaje, kterých se Tým New Cavaliers účastní, patří i mezinárodní klání v Holandském Eindhovenu, jež se letos konal od 27. srpna do 31. srpna 2015. Celkem se zúčastnilo 14 týmů z 8 zemí: Belgie, Německa, České republiky, Španělska, Švýcarska, Estonska, Itálie a domácích Holanďanů. Naším záměrem bylo poprat se o co nejlepší výsledky s každým soupeřem, dosáhnout lepšího umístění než v předchozích ročnících, porovnat styl hry a dovednosti se zahraničními týmy a obohatit své dosavadní zkušenosti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na cestu jsme se vydali auty v noci z 26. – 27. 8. První posádka tranzitu vezla potřebné vybavení a sportovní vozíky. Druhá skupina v transportéru byla tvořena hráči, rozhodčími a našimi super asistenty z řad kamarádů, sourozenců a rodičů. Vešli jsme se jen tak tak. Plán byl jasný, co nejrychleji, ale s rozumem, bdělostí a opatrností se dostat do místa určení, neb samotná přeprava je úkolem nejnáročnějším. 4 zastavení po trase byly dostatečným odpočinkem, abychom se druhého dne, sic zmožení, objevili před hotelem Van Der Valk. Vytoužený odpočinek po ubytování prospěl všem a my byli natěšeni vrhnout se dalšího dne do boje.

První dva dny se hrálo ve 2 skupinách o umístění, které mělo rozhodnout o dalším soupeři v boji o postup mezi elitu. Los k nám nebyl příznivý, náš žebříček tvořily lepší týmy, než z druhé tabulky,
ale s motem: Každý protivník je hratelný a štěstěna je vrtkavá, jsme svou kůži nedali zadarmo a přetahovali se o každý míč, každý centimetr pole až do závěrečného hvizdu píšťalky rozhodčího. Bohužel to ve skupině stačilo jen na předposlední místo viz výsledky níže.

28.8
Somival x New Cavaliers 8 – 2
Rolling Tunder Bern x New Cavaliers 12 – 3
New Cavaliers x Torpedo Ladenburg 0 – 12
GP Bulls Eindhoven x New Cavaliers 15 – 0

29.8.
New Cavaliers x Levante UD Masclets 8 – 0
New Cavaliers x Black Knight Dreieich 5 – 8

Slovem útěchy pro nás bylo, že jsme do utkání dali vždy všechny své síly a že je složité se herně vyrovnat soupeřům, jenž v porovnání s námi mají kvalitnější sportovní vozíky a po fyzické stránce je mnoho jejich klíčových hráčů zdatnějších a obratnějších. Tabulkový a bodový systém, který dle regulí hráče momentálně hrající na hřišti vyrovnává, zde použit nebyl. To jen slovem pro nezasvěcené, neboť našeho týmového ducha tyto maličkosti nikdy nemohou zlomit, protože florbal je naším životem a touha v našich srdcí po hře samotné je nezdolná. S otevřenou náručí vítáme všechny výzvy, protože o to sladší je pocit z vítězství.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

S touto ideou jsme vstoupili do dalších dnů a dostavil se i vytoužený výsledek. Po odehrání základní skupiny jsme třetí hrací den svedli nelítostný souboj o postup do boje o lepší celkovou příčku s domácím týmem GP Bulls Eindhoven 2, který nám měl co oplácet z minulého turnaje, kde jsme je porazili gólem v posledních vteřinách. Ani tentokrát to nebyl jednoduchý zápas. Oba týmy hrály velice vyrovnanou partii. Sic jsme měli stále navrch, soupeř se vždy nepříjemně dotahoval, až se konečné skóre po odehrání hrací doby zastavilo na stavu 5:5. Předpokládali jsme, že nastane prodloužení se zlatým gólem, ale k našemu úžasu přišly na řadu hned 3 samostatné nájezdy. Tah nám přisoudil právo jet na protivníkovu klec jako první. Tomáš Suchý ani Michaela Charvátová nezaváhali a svůj nájezd zakončili vstřelenou brankou. Velký přehled a klid v rozhodující vypjaté chvíli projevil i náš brankář Vladimír Šmilauer, který za svá záda nepustil ani jeden pokus a vychytal i nejlepšího hráče soupeřova týmu. Na střídačce i mezi hráči na hřišti propuklo veselí. Pocit z výhry nám vlil novou krev do žil, která byla zapotřebí do našeho posledního představení na turnaji a znovu změření sil s týmem ze základní skupiny Black Knight Dreieich o celkové 9. nebo 10. Místo. Oproti prvnímu utkání, kde jsme byli rovnocenným soupeřem, se nám vůbec nedařilo. Hned od začátku na nás nasadili to nejlepší, co ve svém kádru měli. Na jejich raketový nástup jsme již nedokázali odpovědět a výsledek 11:3 zpečetil naši závěrečnou účast. Byla to sice hořká tečka, ale všudypřítomná dobrá nálada mezi všemi účastníky, úsměvy v jejich tvářích a projevení úcty soupeři po každém zápase ve všech zanechávaly blažené pocity sounáležitosti.

Nedílnou součástí těchto sportovních dnů je i zajímavý doprovodný program. Za zmínku stojí zahajovací ceremoniál, který započal energickým vystoupením tanečníků break dance, jež sklidili ohromné ovace. Dalším velmi zajímavým zážitkem mezi jednotlivými zápasy bylo sledování utkání aktuálního mistra světa, jímž je holandský národní tým a All Stars týmu, který byl tvořen nejlepšími hráči z jednotlivých zahraničních družstev. Zprvu se oba týmy lehce oťukávaly, All Stars dokonce vstřelily i první gól, ale nakonec prohráli 3:8. Každý z hráčů All Stars dostal na památku dres s logem All Stars. Jako třešnička na dortu je vždy vyvrcholení celé akce, jíž je předávání cen vítězům, závěrečný maškarní večírek, který se tentokráte nesl v duchu převleků Black&White a vyhlášení nejlepší masky.

Turnaj V Eindhovenu je velice atraktivní a prestižní sportovní akce. Ne jen díky prostředí, ve kterém je pořádán, ale po všech stránkách je velmi dobře organizačně provedený a zvládnutý. Možnost se ho účastnit je pro náš tým New Cavaliers vždy velkým přínosem a neskutečným zážitkem. Proto velice upřímně ze srdce děkujeme všem našim sponzorům a podporovatelům našich jednotlivých hráčů z Prahy 13 a Prahy 14, kterým tak bylo možné uhradit nezbytné startovné. Děkujeme všem přátelům, kteří s námi na tyto společné akce vyráží ve svém vlastním volnu a díky nímž se cítíme jak v peřince po celou dobu. Věřte, že díky vám všem se nám plní naše nejen sportovní sny a velkou měrou obohacujete naše životy. Děkujeme!

Autor: Tomáš Suchý