New Cavaliers druzí v české ligové soutěži

Dne 27.5 se v hale Na Třebešíně odehrály bitvy o medaile a tudíž i titul Mistra české Powerchair Hockey ligy pro rok 2016/17.Play-off se zúčastnily všechny 4 týmy. O titul si zahráli celky New Cavaliers a Jaguars. Souboj o bronzové medaile svedli SK Indians Plzeň a Red Dragons.

Všechna utkání byla hrána do rozhodnutí o vítězi utkání. To znamená, že pokud se o vítězi utkání nerozhodlo v základní hrací době, následovalo 5 minutové prodloužení, končící případným vstřelením branky. Pokud ani „overtime“ gól nepřinesl, následovala trestná střílení dle pravidel Powerchair Hockey. Hrálo se na dvě vítězná utkání. V Případě stavu 1:1 po obou tkáních se hrálo utkání rozhodující.

První utkání bylo “bronzové“ nastoupili totiž Indians proti Red Dragons. Tento souboj se zopakoval i v pravé poledne. Tým kapitána Vaňka dvojzápas ovládl jasně celkovým skóre 25:4, po výsledcích 12:1 a 13:3. Za draky se prosadil v obou utkáních pouze Václav Uher. Dvojciferným výsledkům pomohli nařízená trestná střílení a také vlastní góly Red Dragons. Za Plzeň úřadovalo duo John, tedy Jeníkové Thenot a Vaněk jim pak zdárně sekundoval Michal Enge. Zejména ve druhém utkání se Jan Vaněk blýskl osmi góly. Západočeši tedy obhájili bronz a velmi hlasitě se svým výkonem přihlásili o finálovou účast v příštím ligovém ročníku.

Finálové střety se odehráli v 11:00 a hodinu po poledni. První bitvu jasně ovládli Jaguars, zvítězili 6:2. Standa Cimpa zaznamenal hattrick, dvakrát se trefil Denis Goll a jednou Jan Hašlar. Za New Cavaliers skórovali Markéta Petráčková. Dlužno poznamenat, že kavalírům chyběl golman Jarda Novotný chytala tedy Petra Habáňová. Druhé finálové zápolení už bylo o poznání dramatičtější a připomínalo obvyklá klání mezi těmito odvěkými rivaly. Strůjcem druhého vítězství a tedy i mistrovského titulu pro Jaguars byl Standa Cimpa. Vstřelil všechny tři branky svého týmu. V dresu New Cavaliers se dvakrát trefila Markéta Petráčková. „Cavs“ se dožadovali hned několika verdiktů sudího. Šlo o neuznaný gól pro údajné sekání, co hůř šlo o gól vyrovnávací. Následně měl být jeden z hráčů natlačen do brankoviště a v tomto případě pravidla hovoří tak, že odpískání nájezdu je na rozhodčím. Já jsem na ani jednu situaci dobře neviděl, nemohu tedy soudit. Nicméně mistry se po výhrách 6:2 a 3:2 stali pro tento rok Jaguars.
Po zápase nebylo nikomu z poraženého celku do řeči, přesto jsem se pokusil o rozhovor s trenérem Schonflugem, lodivodem New Cavaliers:
Otázka: Trenére, máme po zápase, nedopadlo to. Slyšel jsem o neuznaném gólu kvůli sekání a prý tam byl i nějaký vjezd do brankoviště. Co mi k tomu řekneš?
Odpověď: Hele moc jsem tam neviděl, byl tam vozejk, ale myslím, že rozhodčí byl najednou moc citlivej.
Otázka: A to brankoviště?
Odpověď: Nemůžeme si teď stěžovat. Měli jsme i smůlu, dali jsme tyčky, tlak tam byl. Bohužel to nedopadlo.
Otázka: Nějaká pozitiva vidíš?
Odpověď: Určitě, bojovali jsme. Rvali jsme se. Důležitý je, že se tady lidi sešli, ale nedopadlo to, příští rok to dopadne.

Slavnostní večer proběhl ve Stodůlském starém kině, součástí večera byla také prezentace deseti let federace a vyhlášení týmových i individuální cen. Vše doplňoval skvělý raut. Nadvládu Jaguárů v individuálních oceněních narušila pouze plzeňská Jitka Kodadová, která byla vyhlášena nejlepším téčkem. Nejlepším střelcem i hráčem celé sezony byl vyhlášen Standa Cimpa. Nejlepší brankářkou se stala Jana Stárková. Moc a moc děkujeme všem sponzorům asistentům a kámošům.