ME Finsko 2012

1. 6. 2012 skončilo mistrovtsví Evropy, které se konalo ve Finsku. Na turnaji se setkalo osm národních týmů reprezentujícíchNěmecko, Nizozemí, domácí Finsko, Itálii, Belgii, Dánsko, Švýcarsko a Slovinsko. Pořadatel připravil pro účastníky optimální podmínky v krásném sportovním areálu nedaleko městečka Nastola (120 kilometrů od Helsinek).

Vzhledem k tomu, že všechny zápasy bylo možné sledovat živě prostřednictvím online přenosu, mohu stručně popsat i herní čast turnaje.

Německá reprezentace po mimořádně vydařeném MS 2010 vstupovala do turnaje jako leader světového žebříčku. Citelné oslabení v podobě absence klíčkového hráče Sahina Ramazana se neblahým způsobem projevilo. Tým působil velmi nejistě a příliš defenzivně což přineslo hořké ovoce v podobě dvou prohraných utkání a jedné remízy. Německo se muselo nakonec spokojit se čtvrtým místem. Výrazně pozitivnější dojem z ME si odváží Belgie, která překvapila všechny zřejmě včetně sebe. Právě přes Němce přešla do finále, kde předvedla proti jasnému favoritovi utkání úctyhodný výkon. Je potřeba zde nezapomenout na Björna Sarrazijna, který je organizátory považován za nejlepšího hráče světa, kdy na pomyslném trůnu vystřídal Berriho Hommela z Nizozemské reprezentace. Spokojeni mohou být také Švýcaři, kteřípotvrdili, že už zdaleka nepatří mezi outsidery, ale dokáží potrápit například výborné Dány a porazit dokonce Slovince, kteří na ME také přijeli s výborným týmem. S nejširším úsměvem se tedy domů vrací tým z Nizozemska, který to opět všem natřel. Stejně vysmátí, ale možná ještě více šťastní, se domů vrací Belgičani, kteří na ME předvedli doslova floorballový zázrak. Domácí tým Finska je jistě také spokojený, když porazil úřadující mistry světa a stojí na stupni vítězů. Itálie příliš spokojená být bohužel nemůže, přestože mě osobně se tradičně nejvíce líbila. Pohlednou kombinační hrou bavila publikum, dostavily se ale i některé chyby a způsobily vážné komplikace. Itálie se musí spokojit s místem pátým.  Dánsko, Švýcarsko vesměs splnily povinnost, nikterak vážně neselhaly ani nepřekvapily.

Letos se musel šampionát obejít bez české reprezentace. V důsledku nedostatku finančních prostředků nebylo v silách vysílací organizace na ME národní tým vypravit. New Cavaliers se bude snažit neztratit kontakt se zahraničím a dále se zlepšovat. V termínu 30.6 – 7.7. nás čeká EWH kemp v autokempu Buňkov, na konci července III. kolo ligy, 2. – 5.8.  náš mezinárodní turnaj “Join the game” , 16. – 19. 8. budeme válčit na turnaji v Mnichově a na podzim další ligová kola.