IV. kolo Powerchair Hockey ligy

Za letního počasí se dne 21. 4. 2018 odehrálo ve sportovní hale Na Třebešíně poslední kolo základní části české Powerchair Hockey ligy. Rozhodovalo se prakticky pouze o finálovém soupeři pro Jaguars a soupeři pro Red Dragons, kteří budou bojovat o ligový bronz. Jsem hráčem týmu Red Dragons a tak jsem ráno navlékl týmové triko a nechal se na místo konání unášet samochodem (autem) společnosti Handicap Transport. Společnost mi dělali oba mé vozíky, jak mechanický, tak ten elektrický (civilní). Sportovní elektrický vozík mě už totiž čekal na hale, a mě zase čekala zápasová premiéra na jeho kolech. Svůj civilní elektrický vozík jsem bral dle pokynů vedení proto, aby bylo na čem hrát, kdyby si mé nové „brusle“ postavily hlavu. Než se začnu věnovat dění na hřišti, chtěl bych poděkovat všem nadacím, které mi s pořízením vozíku pomohly. Lepší hráč ze mě asi nebude, ale budu více ve hře a o to jde. Díky patří také Míše Brabcové, jenž anabázi s pořízením mého nového herního náčiní obětovala mnoho času a také trpělivosti. Nesmím zapomenout ani na Martina, konstruktéra našich strojů. Martin vytrvale upravoval vozík dle mých nápadů a pocitů. TAKŽE DÍKY!

Pražští New Cavaliers se museli obejít v tomto kole bez služeb Tomáše Suchého, takže na útočení zůstali Míša s Vaškem sami. I když se ze všech sil snažili, Tomova absence byla znát, a nejeden divák užasle sledoval, jak Kavalíři v prvním utkání kola na svého soupeře z Plzně nestačí a prohrávají 5:15. Jak už jsem psal, chyběl Tomáš Suchý, takže góly stříleli v zeleném dresu Vašek a Míša. Za Plzeň se pětkrát trefila Markéta Petráčková, dále stříleli Jan Vaněk, Michal Enge a Jan Thenot. Tento výsledek znamenal fakt, že New Cavaliers budou hrát o bronz proti Red Dragons (a ještě se nám to rýmuje). Já jsem byl tak jednoznačným průběhem utkání velice překvapen, ale nebyl čas okounět, protože mě v dresu Red Dragons čekal zápas proti Jaguars. Vtipálek týmu Jirka trefně poznamenal, že budeme mít to nejhorší za sebou a měl pravdu. Přestože jsme byli posíleni o nováčka Aleše, který nám všem vlévá naději a optimismus do žil rovnou po litrech, prohráli jsme 28:0 a Aleš byl vyloučen na dvě minuty za hokejku v obličeji Denise Golla. Branky dávali hlavně Denis a Standa, i když ten poslední si připsal Jiřík Táborský.

Přiznám se bez mučení, že po zápase jsem potřeboval chvíli vydechnout a srovnat se před utkáním s Plzní. Tudíž mohu ze zápasu New Cavaliers-Jaguars referovat pouze výsledek a střelce gólů. Výsledek zněl 17:2 pro Jaguars. Dvě trefy Kavalírů si spravedlivě po jednom rozdělila Míša s Vaškem. Za Jaguáry si s chutí zastřílel hlavně Standa, který, pokud mé záznamy nelžou, vsítil 15 branek. Popravdě, hodně  dlouho bych pátral v paměti i záznamech, kdy naposledy skončil duel těhle celků tak vysokým rozdílem. Kdo by to byl řekl, že budou Red Dragons v zápase s Plzní lepší než New Cavaliers. Jo, dobře prohráli jsme 1:7, ale dostali jsme o osm branek méně než Cavaliers a po kvapíku s Jaguars byl výkon i výsledek v celku příjemným překvapením. Na tom jsme se na hřišti shodli snad všichni. Střeleckou sterilitu konečně prolomil Honza Kubový. Hurá!

Fakt, že se ve finále play off potkají Jaguars a Indians Plzeň by po odehraných zápasech neoddiskutoval snad ani Miloš Zeman. Tudíž utkání mezi těmito týmy mohlo mnohé napovědět o rozložení sil. Jaguars zvítězili 8:0. trefili se Standa, Denis a Jan Hašlar. Poslední zápas kola odehráli tréninkový kolegové Red Dragons a New Cavaliers. Na draky dolehla únava a plivli oheň pouze jednou, skóroval Jan Kubový. Vašek a Míša si rozdělili 21 přesných ran! 1:21. Bylo hotovo! Je po základní části, díky všem a vidíme se 26.5 na playoff!