III. kolo New Cavaliers krutě nezvádli

Sportovní hala v Radotíně hostila tuto sezonu podruhé ligové kolo České EWH ligy, které bylo zároveň již třetím kolem soutěže v pořadí. Dva ze tří pražských týmů dorazily oslabeny. Nejvíce pak Red Dragons, kterým chyběli hráči Karel Vaculík a Filip Němeček. I díky tomu musel Jiří Táborský, kmenový hráč klubu Flor-in, využít možnosti nastoupit v jednom kole za oba týmy klubu (Red Dragons a New Cavaliers). Dragoni vsadili na útočnou podporu obránců derigovanou kapitánem Václavem Uherem. Draky čekal křest drápem. V otevíracím duelu kola jim los určil pražské Jaguáry.

Šelmy vystrčily drápy po čtyřech minutách, to když otevřel gólový účet Denis Goll za přispění Stanislava Cimpy. Tým kolem Václava Uhera ihned srovnal krok prostřednictvím svého kapitána za vydatné podpory bloků svých spoluhráčů. Jaguáři nechtěli dopustit překvapení. Vměstnali čtyři branky do sítě Red Dragons v průběhu 165 vteřin! Celek s drakem na prsou snížil na hraně desáté minuty akcí z dílny Kubový – Uher. Do konce první půle ale bíločerní přidali další čtyři branky a tak poločasový účet zněl 9:2 pro Jaguars.

Draci vystřídali gólamana, který odolával útočným vlnám soupeře pouze necelou minutu. Zakončoval Stanislav Cimpa – míček se finálně odrazil od Jana Kubového. Jaguars trpělivě obléhali branku červených a čekali, až se uvolní prostor ke střele. Místo a čas k ohrožení branky získal v čase 18:04 Denis Goll, nemýlil se – 10:2. Za půldruhou minutu skóroval Stanislav Cimpa, kterého nedokázal nikdo zastavit. A  to i přesto, že byl díky své svítivě růžové čupřině na hřišti plně nepřehlédnutelný. Zvýšil už na 11:2. Jaguars provedli hned dvojí střídání. Jana Stárková přepustila místo Petře Černé. Pavel Štolba nahradil Ivu Zemkovou. Jan Kubový s Václavem Uherem se snažili držet soupeře co nejdál od své branky, což se jim dařilo do sedmadvacáté minuty. Z přihrávky Petry Černé vytěžil maximum Stanislav „Pavel Bure“ Cimpa a posunul ukazatel skóre na 12:2. Standa své hody neukončil, za 58 vteřin vsítil branku posunující skóre na 13:2. Než se naplnila třicátá minuta měnil se stav utkání ještě dvakrát. Postarali se o to Jan Hašlar a jak jinak, než Stanislav Cimpa. Nejprve střílel Jan a nahrával Stanislav, poté se role otočili. Konečný stav byl 15:2 pro Jaguars

Překvapení kola, ba i celé sezóny, se narodilo v zápase mezi pražskými kavalíry a plzeňskými Indiány. Hosté ze západu Čech vlétli na palubovku s řevem apačů. Již ve 23. vteřině šli Indians do vedení – po akci dvojice Enge – Jakeš. Cavaliers zůstali jako opaření a nevěděli kam dřív pohnout páčkou. Kazili bohužel jeden míč za druhým a působili dojmem, že si navzájem překážejí. Útočné komando ve složení Michaela Charvátová a Markéta Petráčková jakoby ani neexistovalo. Kavalírům nevycházelo vůbec nic. Michal Enge asistoval i Janu Vaňkovi u branky na 2:0. Plzeňští věděli, že tato příležitost se nebude jen tak opakovat – útočili tedy jedna radost. Na 3:0 zvýšil v devaté minutě Filip Jakeš po přihrávce Jana Vaňka. Dvě minuty před koncem prvního dějství přidal čtvrtý gól Michal Enge, kterému nahrával opět Jan Vaněk. V pauze tohoto duelu si celá hala kladla otázku: Co se děje s New Cavaliers? Nebo je snad Plzeň tak skvěle připravena? Na to, co se dělo s kavalíry, neznali odpověď ani samotní New Cavaliers. Pražané vystřídali gólmana i útočníky. Ondřej Tomeš hájil brankoviště místo Vladimíra Šmilauera. Jan Vondra nahradil Tomáše Suchého. Tomáš se ale na střídačce ani neohřál. Ihned totiž musil nahradit Michaelu Charvátovou. Tato rošáda ztlumila akce Plzeňských jen asi na pět minut. V čase 20:22 skóroval Jan Vaněk. Na ohromujících 6:0 dal gól dvě minuty před koncem utkání Filip Jakeš – asistoval mu Jan Vaněk. Čestný úspěch New Cavaliers zaznamenala Michaela Charvátová po přihrávce Tomáše Suchého v čase 28:20. To bylo v tomto střetnutí vše.

Indiáni, nabuzeni vítezstvím nad Cavaliers, šli do souboje s Red Dragons v dobré náladě. Pražský tým vyznávající červenou barvu, vyrukoval na soupeře s taktikou ofensivních obránců. Týmy hrály vyrovnanou bitvu. Skóre rozpohybovali dva Janové – střílející Thenot a jemu asistující Vaněk. Velmi pohlednou individuální akci předvedl na hraně minuty desáté Václav Uher čímž srovnal účet na 1:1. Přetahovaná ale pokračovala. Na 2:1 zvýšil vzápětí plzeňský Jan Vaněk. Po minutě poodjela Plzeň do dvoubrankového náskoku. Gól dával Michal Enge – asistoval Jan Vaněk. První poločas už už odevzdával žezlo, když na rozdíl jediné branky snížil Václav Uher. Druhou půli zahájili Red Dragons ve velké slávě – gólem v čase 16:01 bylo srovnáno po třech. Za srovnaného stavu vystřídal Filip Jakeš Michala Engeho. Hosté z města piva neztratili chuť a dvanáct minut před koncem utkání si vzali vedení zpět. Asistenci si připsal gólman Lukáš Kroupa – gól náležel Janu Vaňkovi. Za dvě minuty na to pálili Red Dragons do vlastních řad, Jiří Táborský si dal vlastní gól. Plzeň neotálela a navýšila svůj náskok na tři branky. Filip Jakeš nahrával – Jan Vaněk zavěsil. Tento rychlý tříbrankový náskok byl pro draky tvrdý direkt. Vyškrábat zbytky sil mělo střídání. Artur Hübl přišel na plac – odešla Petra Habáňová. Střídající kejkle zafungovaly a hříšník Jiří Táborský si koupil gólový odpustek, když snížil na 4:6. Nápomocen mu byl Václav Uher. Jan Vaněk pasoval sám sebe do role vítězněho střelce. V čase 27:14 nastavil skóre na 4:7. Červení už jen korigovali Václavem Uhrem na konečných 5:7. Bylo by však neomalené opomenout, že Dragoni i přes citelné oslabení byli Indiánům důstojným soupeřem.

Šperkem každého ligového setkání bývá souboj New Cavaliers a Jaguars. Tentokrát se jednalo ale spíše o exibici v podání Jaguars. Kavalíři nebyli ve své kůži. Jaguars se vcelku pohodlně a pohodově dostali do poločasového vedení 3:0, které zařídil hattrickem Stanislav Cimpa. U všech třech tref Standovi pomáhal Denis Goll. Pro druhou část hry se vyměnili strážci kavaliírské branky. Bohužel bez efektu. Stanislav Cimpa přidal totiž záhy čtvrtý zásah. Kavalírům už tekly nervy – zelenou kartou to v osmnácté minutě odnesl Tomáš Suchý. Pouhých 10 vteřin dělilo onu kartu a pátý míček v síti Cavs. Autorem byl Denis Goll – asistentem Standa Cimpa. Jedinou branku zelenobílých v tomto utkání vstřelil Tomáš Suchý. Těsně po sobě přidal Stanislav další dvě branky. Po dalších gólech Denise a Standy se ukazatel stavu zastavil na údaji 10:1. V samotném závěru inkasovala zelenou kartu Markéta Petráčková.

Duel mezi Reds a Cavs byl poznamenán až necitlivě brzkým vpádem arbitrů do průběhu hry. Již po třech sekundách zápasu byly na obou stranách uděleny zelené karty! Důvod udělení na straně New Cavaliers mi zůstává dodnes utajen. U Red Dragons dostal kartu gólman s dvacetrojkou na dresu – za velmi hlasitý verbální nesouhlas se zásahem rozhodčích do hry. Jakkoli tomu výsledek neodpovídal, tréninkoví partneři hráli vyrovnanou partii. Zelení několikrát nahlas pochválili Red Dragons za předváděnou hru. Branky padaly hlavně do dračího doupěte. Spravedlivě se o ně podělila Michaela Charvátová s Tomášem Suchým. Každý z těchto dvou hráčů se trefil šestkrát! Draci kontrovali čtyřikrát – po dvou trefách Uher a Kubový. Konečný výsledek 12:4 pro Cavaliers.

Indiáni si s Jaguáry neporadili. Hlavní postavou byl opět Standa Cimpa. Během prvého dějiství se trefil třikrát, z toho jednou uplně sám, dvakrát s asistencemi od Jana Hašlara a Denise Golla. Jedinou branku Plzně v tomto utkání vsítil minutu a půl před koncem poločasu Jan Vaněk za asistence Jitky Kodadové. Ihned po začátku druhého poločasu přidal Standa další trefu – asistentem byl Denis Goll. Pobídku na zmírnění skóre odmítl v závěru z penalty Jan Vaněk a na konečných 5:1 zakončil Dennis Goll.

Děkujeme organizátorům za pozvání a těšíme se na IV. kolo České EWH ligy 26. 3. 2016 v Praze na Jarově.