III. kolo České EWH ligy 2011

Tým Cavaliers se 17. 9. představil již potřetí na ligovém kole české EWH soutěže 2011. Tentokrát jsme vyrazili na TJ Pankrác, kde nás přivítal pořadatel akce, tým EWSC Jaguars Praha. Tento den by poznamenán neúčastí čtvrtého týmu Rejnoci Zlín, který se bohužel ligového kola nemohl zúčastnit. Herní plán se tedy skládal pouze ze tři zápasů mezi třemi pražskými týmy.

Sportovní klání bylo odstartováno zápasem mezi týmy Jaguars a Transformers. Úvod zápasu vyhlížel poměrně vyrovnaně, Transformers předváděl své zbraně, totiž zodpovědnou obranu a kvalitní poziční hru. Byla tu však rychlost jaguárů, kolektivní hra postavená na blocích a technické dovednosti Standy Cimpy. Po několika minutách padl první gól, druhý, třetí a tým Jaguars byl krátce po startu ve výrazném vedení. Druhý poločas Jaguáři vystřídali a dali příležitost i méně zkušeným hráčům. Transformers této změny dokázali využít a vstřelili dvě pěkné branky. Výsledek zápasu nakonec 11:2 pro tým Jaguars.

Druhý zápas proběhl mezi naším týmem Cavaliers a opět Transformers. Zápas se nesl v dobré atmosféře. “Nic jsme si nedarovali, ale v zápase panoval přátelský duch” komentoval zápas Honza Horák. Po mnoha pěkných akcích na obou stranách jsme odešli ze zápasu vítězně v poměru branek 7:3.

Závěrečné utkání proběhlo mezi domácími Jaguars a naším týmem Cavaliers. Netuším proč, ale úvod tohoto boje se nám vůbec nevydařil, došlo k několika vážným chybám v obraně. Rychlé akce nepříjemně blokujících šelem, které za svými zády dovedly svého parťáka Standu do velmi výhodných střeleckých pozic, dostaly soupeře do rychlého a poměrně vysokého vedení 5:2. Jednoznačně jsme se rozhodli zápas nevzdát a v druhé polovině bojovat do posledních vteřin. Nerezignující postoj přinesl své ovoce v podobě vyrovnání stavu na 6:6. Bohužel v samotném závěru zápasu jsme nedokázali udržet taktickou hru a míček jsme ztratili. Jaguáři opět za vydatné pomoci svých blokařů dovedli nejlepšího střelce tohoto kola do výhodné střelecké pozice a ten proměnil stav na 7:6 ve prospěch svého týmu. Bohužel, titul nám opět z ruky vyklouzl a tak nás čeká rozhodující boj na IV. kole v Trutnově.

Chtěl bych poděkovat svému týmu za psychickou sílu, kterou v zápase s Jaguáry předvedl, a těším se na další zápasy v Trutnově. Dále gratuluji Šárce Šterbové k ceně nejlepší brankařky a Ondřejovi Binkovi za získání diplomu nejlepší T-stick. EWH zdar!