II. kolo České EWH ligy 2012

O víkendu 12. – 13. 5. jsme pořádali II. kolo České EWH ligy. Soutěže se zúčastnily všechny české týmy, New CavaliersJaguarsRejnoci za námi přijeli až ze Zlína, Tigers z Janských Lázní a nakonec Indiáni ze západočeské metropole.   Účastníkům jsme nabídli to nejlepší, co máme.  Pro ubytování Jedličkův Ústav Praha a jako herní zázemí Sportovní halu Třebešín, kde každoročně pořádáme své mezinárodní turnaje (letos, 2. – 5. 8. 2012, „Join the game“).

Ligové kolo odstartovali Indiáni, kteří proti Tygrům nastoupili tentokrát v plné palbě. Udatný rek Jan Vaněk se za podpory svých spolubojovníků postaral o jasné vítězství. Indiáni tančí, po vítězství i nad Rejnoky si do své pověstné brašny ukládají prvních šest ligových bodů.

Ani Rejnoci, kteří sice nevyhráli žádný zápas, neodjeli domů s prázdnou. Po tuhém boji s Tygry se utkání protáhlo až k samostatným nájezdům. V nich sice Rejnoci neuspěli, ale cenný bod si za svůj výkon zaslouží. Hra zmíněných Tygrů vyhlížela velmi sympaticky. Lišácká spolupráce talentovaného Filipa Jakeše s rychlým T-stickem Ondry Binka vykouzlila celou řadu gólových akcí i v dalších zápasech.

Jaguars přijeli na ligové kolo tradičně v plné sestavě a ve výborné herní kondici. Všechny mimopražské týmy porazili bez větších problému. Těžko předvídatelný byl až výsledek utkání s New Cavaliers, který měl napovědět, kdo že si z tohoto turnaje odveze prvenství.

První se radovali Jaguáři, kteří využili našeho zaváhání a proměnili první šanci. Přestože jsme pevnou půdu pod nohama neztratili, vyrovnat se hned nepodařilo. Větší radost fanouškům jsme udělali až v druhé polovině utkání, kdy jsme proměnili několik pěkných šancí a dostali se do dvoubrankového vedení. Tento příznivý stav se nám podařilo udržet až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího. Věříme, že rok trvající trápení, kdy se nám proti Jaguars nedařilo, je za námi, a těšíme se na další zasloužená vítězství.