I. kolo České EWH ligy 2014

2. 2. 2014 se ve sportovní hale Radotín konalo první kolo České EWH ligy 2014, jehož organizací byl pověřen tým New Cavaliers.  Sportovního klání se zúčastnily týmy Indians Plzeň, Rejnoci Zlín, New Cavaliers a nováček české soutěže, Red Dragons. Turnaj byl zahájen předsedkyní České federace EWH, Václavou Talábovou, která mimo jiné informovala všechny účastníky o smutném ukončení sportovního působení Hanky Hrabčíkové, která nás v nedávné době po dlouhé nemoci opustila. Následovala minuta ticha.

Před prvním utkáním nás potěšila tanečním vystoupením dívčí skupina Sandra 96. Do výborně připraveného vystoupení dívky zakombinovaly i přímou podporu našemu týmu, když s tancem zároveň skandovaly „Cavaliers“.

První zápas rozehráli hráči týmů New Cavaliers a Indians Plzeň. Oba týmy nenastoupily od úvodní minuty v plné síle, neb někteří z hráčů si museli upravit sportovní vozíky tak, aby odpovídaly regulím. Hra byla zpočátku zdrženlivá, branky nepadaly, ale po celou dobu druhého poločasu se více iniciativy chopili kavalíři, kteří dokázali několikrát skórovat a zápas nakonec bez problémů zvládli.

Na druhé utkání se asi nejvíc těšili hráči týmu Red dragons, pro které to byl vůbec první zápas v české lize. Přestože nedokázali Rejnoky ze Zlína porazit, patří jim bez pochyb projev obdivu. Není jednoduché se postavit bez speciálních sportovních vozíků a zkušeností zaběhlým soupeřům. Gratulujeme ještě jednou týmu Red dragons k úspěšnému vzniku a sebe prezentaci, přejeme mnoho úspěchů v sezóně 2014.

Následoval zápas mezi Indiány a Rejnoky. První zmiňovaný nastoupil již v plné síle se svým klíčovým hráčem, Janem Vaňkem. I když Rejnoci vůbec nehráli špatně a dokázali místy potrápit, více branek než soupeři se jim vstřelit nepodařilo. Je třeba vyzdvihnout výkony Káji Vaculíka, jehož síla spočívá zejména v tom, že i přes své výrazné fyzické omezení nedává soupeřům nic zadarmo.

Další dvě utkání sehrál tým New Cavaliers s Red Dragons a Rejnoky. V zápase s nováčkem ligy kavalíři dali více příležitosti méně nasazovaným hráčům. Jan Vondra s Markétou Petráčkovou se znovu projevili jako vynikající koncoví hráči se skvělými herními schopnostmi v obrané třetině soupeře a práci na brankovišti. Oba vystřelili mnoho branek, Markéta si dokonce odnesla cenu za nejlepšího střelce.

Zápas s Rejnoky ukázal, jak na toho soupeře neumíme hrát produktivně od první minuty. Opět nám velmi dlouho trvalo, než jsme získali bezpečný brankový náskok. V poločase bylo skóre ještě vyrovnané, v druhé části jsme ale začali více střílet, efektivněji přenášet hru a nakonec zvítězili bez větších problémů.

Turnaj ukončili Indiáni, kteří se také seznámili s novým týmem Red dragons. Indiáni nic nepodcenili a od začátku měli vývoj utkání zcela pod kontrolou. Na druhé straně výborně se projevil tým Red dragons, který působil i přes nulové zkušenosti velmi kompaktně, komunikoval a snažil se střílet z každé možné pozice.

Turnaj skončil. Nezbývá než poděkovat organizátorům, zejména Jirkovi Táborskému a jeho týmu, dále pomocníkům, časoměřičům, rozhodčím, a samozřejmě také výtečné taneční skupině Sandra 96.

Děkujeme všem týmům za účast a těšíme se na vás brzy na viděnou.