Zahraniční turnaje

Zahraniční turnaje

Zahraniční turnaje probíhají v řadě Evropských zemí. Termíny konání jsou časově situované do jarních, letních a podzimních měsíců.

Mezi nejznámější Evropské klubové turnaje patří Munich Cup, International tournament organizovaný kluby Iron Cats Zurich a GP Bulls Eindhoven. Významný zájem evropských klubů také vzbuzují mezinárodní turnaje organizované českými týmy v Praze. Tým New Cavaliers od roku 2010 každoročně pořádá v Praze turnaj zvaný Prague Powerchair open. Tým Jaguars organizuje turnaje pod jménem Prague Cup každé dva roky.

New Cavaliers vycestovali do zahraničí zatím pouze dvakrát a to do Mnichova v roce 2012 (na již zmiňovaný Munich Cup) a do Belgie v roce 2014, kde se zúčastnili turnaje zvaného Fanders Cup. Někteří členové našeho týmu mají však více zkušeností přesahující dobu existence New Cavaliers. Jiří Táborský, Jan Horák a Václav Uher se zúčastnili například Mistrovství Evropy 2005, 2008 a některých mezinárodních turnajů v Nizozemí, Švýcarsku a Německu.

Každý mezinárodní klubový turnaj má svá specifika. Organizační tým vždy dle svého uvážení volí charakter svého turnaje. Následně zve ostatní týmy k účasti. Některé turnaje se zaměřují na velký počet různorodých týmů mnoha herních úrovní, jiné se zase soustředí na sestavení účastníků ve srovnatelné herní úrovni. Některé turnaje se týkají pouze evropské špičky (např. Champions Cup), jiné nabízí možnost i nezkušeným či jinak znevýhodněným týmům. Tým New Cavaliers přijímá pozvání krom pražských turnajů také na turnaje Munich Cup a International tournament GP Bulls Eindhoven, které týmu svým charakterem vyhovují.