Single Blog Title

This is a single blog caption

Prague Cup 2017

O víkendu 6-7.5. Hostila Radotínská hala 5. ročník mezinárodního turnaje v PWH, Prague Cup. Pro tento turnaj jsme ze dvou našich týmů( New Cavaliers a Red Dragons) udělali jeden a to New Cavaliers. Info o tomto dostaveníčku vám podávám z pozice reportéra. Herní systém: hrálo se 2x 10 minut přestávka mezi poločasy byla 5 minut. Připraveny byly dvě herním plochy. Hrál každý s každým to znamenalo 7 zápasů, celkem přijelo 8 týmů. Konkrétně: 1. Jaguars Praha 2. Indians Plzeň 3. Trouble Makers Ljubljana (Slovinsko) 4. Iron Cats 2 – Zurich (Švýcarko) 5. New Cavaliers Praha 6. Zeka Rollers Aargau (Švýcarsko) 7. Torpedo Ladenburg(Německo) 8. De Pont Rotterdam (Holandsko)

V sobotu New Cavaliers odehráli 6 zápasů, v neděli 1. V této sestavě:

Brankáři: Jára Novotný, Ondra Tomeš

T-stick:  Artur Hübl, Jiří Němeček

H-stick: Markéta Petráčková, Míša Charvátová, Vašek Uher (kapitán) a  Honza Kubový

K prvnímu zápolení nastoupili New Cavaliers  proti Švýcarským Iron Cats 2. Začali jsme výborně, šli do vedení 1:0 díky brance Míši Charvátové. Železné kočky však z protiútoku srovnali, střílel Binaku. Jenže Vašek zvýšil na 2:1 čímž vyhecoval spoluhráče k veletoči. 4:41 3:1 Míša Charvátová, 8:06 a 9:03 Markéta Petráčková: pět ku jedné! No to byl koncert! Po poločase zamňoukaly kočky z Zurichu jen jednou, trefil se Helder. Za 13. vteřin na to se prosadil Václav Uher a bylo to 6:2!

Další zápas sehrál výběr spolku Flor-in  opět se Švýcarským celkem Zeka Rollers. Skóre otevřel Jan Schaublin a do poločasu přidal ještě tři trefy. Jednou se trefil i José Schnider. V našem dresu se v první půli trefil jen Václav Uher. José přidal ve druhé půli další dva přesné zásahy a Vašek jeden, takže „Cavs“ podlehli Zeka Rollers.

Český souboj  Jaguars – New Cavaliers hostilo od 13:45 hřiště s označením „A“. Byla to tradičně velká bitva a do vedení New Cavaliers v čase 6:23 brankou Václava Uhra. Už za minutu a půl ale srovnal Denis Goll a remíze vydržela až do 18. minuty, kdy proměnil nařízenou penaltu Standa Cimpa. Jaguars zvítězili 2:1. Nebyl čas chytat lelky. Na hřišti “B“ jsme ihned nastoupili proti Slovinským Trouble Makers. I v tomto zápase nám chyběl jeden gól. Vedení se ujali Trouble Makers po gólu Mežnara. Příznačně ke svému číslu dresu vyrovnala v čase 8:18, Míša Charvátová. Hosté z Jadranu se ale odmítli vzdát a odskočili brankami Mežnara a Ribnikara do vedení 3:1. Ani my ale nedáváme svou kůži lacino. Minutu po začátku druhého dějiství dostala Kavalíry do kontaktu Míša Charvátová! 3:2. Jenže Trouble Makers mají pana Mežnara a ten zvýšil na 2:4 pro Slovince. Tři minuty před koncem zmírnila prohru gólem na 3:4 Markéta Petráčková.

Souboj s jakýmkoli Holandským týmem je vždy svátek. Něco jako když naši fotbalisté nastoupí proti Brazílii. New Cavaliers nastoupili proti Depont Rotterda. Skóre se zastavilo na hodnotě 9:0 pro Rotterdam. Trefili se jedenkrát Goete. Dvakrát Talati a šestkrát Feller.

Poslední sobotní utkání odehráli „plejeři“ kolem Václava Uhra s Německým Torpedo Ladenburg. Celek z Mannheimu dostál svému jménu. Náš výběr padl šest ku jedné. Zajímavé je, že všechny branky soupeře vsítila dvojice Veronica Concecao a Paul Emering. Osamocenou střelkyní v dresu New Cavaliers se stala tři minuty před koncem Markéta Petráčková.

Neděli 7. 5. můžeme klidně prohlásit za Indiánskou. Proč?  Hned dvakrát se v tento den potkali na hřišti celky Indians Plzeň a New Cavaliers Praha. Nejprve šlo o poslední souboj ve skupině, to lépe zvládli Západočeši, zvítězili 2:1 díky dvěma trefám Jana Vaňka. Za New Cavaliers přesně mířila Míša Charvátová. Výhra indiánů 2 :1 ve skupině znamenala, že se tyto týmy utkají mezi sebou záhy znovu – tentokrát však již o 7. místo. V tomto souboji excelovali golmani, hlavně Plzeňský Lukáš Kroupa, který vychytal několik tutovek. Gól ze hry nepadl. V nájezdech jsme byli šťastnější a i přes Markétin neúspěch jsme nakonec zvítězili!

Tým New Cavaliers tedy obsadil konečné 7. místo. Děkujeme všem našim kamarádům a podporovatelům. Těšíme se na příště.