O nás

Aktivity

Členové našeho sdružení Flor-in našli zalíbení ve florbale na elektrických vozících ve světě známém pod názvem Powerchair hockey (název byl změněn z původního Electric wheelchair hockey). V minulosti většina našich hráčů působila v jiných českých týmech a zúčastnili se mnoha mezinárodních turnajů v Něměcku, Nizozemí, Švýcarsku a také mistrovství Evropy v Itáli (2005) a Belgii (2008).

Flor-in, o.s. slaví pět let od svého vzniku. Tým New Cavaliers se pravidelně zúčastňuje české ligové soutěže. V roce 2010 získal mistrovský titul. V roce 2011 a 2012 tak úspěšný nebyl a musel se spokojit s místem druhým. V roce 2013 a 2014 se po tuhých bojích s druhým pražským klubem Jaguars Praha opět do čela soutěže vrátil. New Cavaliers si také zahráli na mezinárodních turnajích v Praze, které naše sdružení každoročně pořádá. Ve spolupráci s jinými kluby jsme zrealizovali také několik exhibic, přátelských utkání a miniturnajů.

V roce 2014 jsme začali spolupracovat s týmem Red Dragons, který je složen především z nováčků. Red Dragons už mají za sebou první sezónu a zápas od zápasu se zlepšují. V současné době je jejich další rozvoj závislý na dostatku stabilních hráčů a na získání vhodných elektrických vozíků.

Od roku 2010 každoročně organizujeme mezinárodní turnaj “Prague powerchair open”, zúčastnili jsme se také dvou turnajů v zahraničí, vyrazili jsme do Německa a Belgie.

Na vozíku jsme se ocitli ať už na základě vrozeného fyzického omezení nebo následkem úrazu. Powerchair hockey je pro nás nejen způsobem, jak udržovat svou fyzickou kondici, ale také důvodem přestat snít u TV o geniálních pasech, uličkách, pocitech vítězství a jít vše zakusit na vlastní kůži.