Single Blog Title

This is a single blog caption

IV. kolo Powerchair Hockey ligy

Čtvrté kolo české PWH soutěže pořádal tým Jaguars na pražském Radotíně. Toto kolo nebylo vůbec lehké pro Red Dragons ti totiž od 10:00 nastoupili proti New Cavaliers Praha. Utkání našich dvou týmů vyznělo lépe pro New Cavaliers, prvních osmi minutách hry se dostali do vedení 4:0, když dvakrát mířila přesně Markéta Petráčková a po jednom gólu si rozdělili Michaela Charvátová a Tomáš Suchý. Markéta dokonala svůj hattrick gólem na 5:0 v čase 13:18 a to bylo pro první poločas vše. Cavs začali druhou půli tam, kde skončili tu první. Gólem, trefila se opět Markéta Petráčková. Do 21. minuty pálila Markéta ještě dvakrát velmi přesně a bylo to už 8:0. Na 8:1 snížil Václav Uher, pak už ale pálili jen zelení, konkrétně malý Jiřík Táborský po přihrávce své maminky Markéty Petráčkové. Na konečných 13:1 upravila Michaela Charvátová po asistenci Tomáše Suchého. První utkání kola přineslo tedy celou nůši gólů.

Zápas  Jaguars Praha x Indians Plzeň přinesl velké překvapení, ale pojďme popořádku. Domácí Jaguars přijeli v osekané sestavě, což bylo způsobeno nemocemi některých klíčových hráčů. Plzeňští se dostali do vedení minutu před koncem poločasu. Branku vstřelil Jan Vaněk, kterému asistoval Michal Enge. Razítko na vedení modrých přidala ve 20. minutě opět dvojice Vaněk, Enge. Z pohledu Jaguars snížil na 2:1 tři minuty před koncem Jan Hašlar. Senzace byla na světě. Indians vůbec poprvé porazili Jaguars Praha.

Povzbuzeni historickým úspěchem nastoupili Indians Plzeň proti Red Dragons Praha a také šli do rychlého vedení 2:0. Za Pražany snížil v 5. minutě Václav Uher, za tři minuty napodobil Jan Kubový a bylo to 2:2! Do konce poločasu si ale bohužel stihl dát vlastní gól brankář Red Dragons Lubomír Filip. Indians ještě navýšili náskok gólem Jana Vaňka a na pauzu odcházeli s vedením 4:2. Ve druhé půli se toho spoustu stalo, nejprve v čase 20:49 vstřelil kontaktní branku draků na 4:3 Václav Uher! V zápětí se ale nechal vyloučit na dvě minuty Artur Hubl, čehož západočeši beze zbytku využili. Vašek však ještě se svým týmem zabojoval a zmírnil porážku na 9:6.

Souboje Jaguars Praha x New Cavaliers Praha jsou něčím zvláštní. Hala burácí a úroveň hry připomíná olympijský turnaj v Naganu. Jinak to nebylo ani tentokrát. Hra vypadala jako by šlo o finále. Na každý gól přišla odpověď. Skóre otevřel po 47. vteřinách Tomáš Suchý, což se samozřejmě nelíbilo Stanislavu Cimpovi, který se svým týmem odpověděl dvěma góly. To se rozumí, že duo Charvátová – Petráčková nehodlalo nechat věci ležet a běžet.  V 8. minutě děvčata srovnala na 2:2 a na jejich úspěch plynule navázal Tomáš Suchý. 3:2 pro New Cavaliers. Poločasové skóre stanovil gólem na 3:3 Jan Hašlar. Domácí nechtěli nechat nic náhodě a minutu po začátku druhé části hry, překlopil vedení ve prospěch svého celku Standa Cimpa. Stanley nelenil a přidal, jak se říká „pojistku“ na 5:3. Jenže vousatá sportovní pravda říká, že vést o dvě branky je cesta do pekel a… je to pravda. Kavalíři se nadechli k náporu a nakonec brankami Míši, Markéty a Tomáše zvítězili celkem 5:6, což se nelíbilo Indians Plzeň, kteří tím přišli o naději na finálovou účast.

Utkání New Cavaliers Praha x Indians Plzeň opanoval pražský tým. Gólový učet otevřela dvě a půl minuty po začátku Markéta Petráčková následována Michaelou Charvátovou. Kavalíří slečny zaznamenaly v tomto utkání všechny branky a když říkám všechny, tak myslím všechny. Markéta si totiž dala i vlastní gól. Rychle však vše napravila dvěma trefami na 5:1 a konečných 6:1.

Dle rozpisu poslední střetnutí Jaguars Praha x Red Dragons Praha ukázalo jak důležitý je ve sportu lidský faktor. Domácí Jags vedli po brankách Standy 2:0 v půlce. Velitel dračí smečky Vašek Uher zkonfiskoval míček a brázdil s ním, jakoby se procházeli dubnovým Petřínem. „Reds“ ale doplatili na slabou disciplínu a poté co se dostali na dostřel brankou muže s jedenáctkou na zádech, musel se Artur bezodkladně občerstvit, jenže asi zapomněl, že hrajeme zápas a odjel od hry, takže jsme dostali branku na 3:1. Nakonec jsme padli 4:1, ale i tak budeme proti SK Indians Plzeň bojovat o ligový bronz. O mistrovský titul se poperou New Cavaliers a Jaguars.

Díky všem organizátorům, kamarádům a dobrým duším. Těšíme se na vás 27.5 při playoff, které se bude hrát v hale Na Třebešíně!