Single Blog Title

This is a single blog caption

III. kolo očima Ríši Pucholta

V sobotu 4. března 2017 se v areálu VŠE Na Třebešíně odehrálo třetí ligové kolo České Powerchair Hockey. Pořádali jej domácí Red Dragons.

V prvním utkání sobotního zápolení proti sobě nastoupili New Cavaliers a SK Indians Plzeň. Západočeši těžili ze sebedůvěry Jana Vaňka a s chirurgickou přesností plnili jeho pokyny a i díky tomu drželi v poločase remízu 1:1 po brankách Michaely Charvátové a právě Jana Vaňka. Nastalou situaci nedokázali zaskočení „Cavs“ řešit a plzeňští ji naopak využili, v čase 16:48 zvýšil Jan Vaněk sám na 2:1. To indiány doslova nakoplo a během osmi minut odtančili do vedení 4:1, které zařídilo duo Hans Vaněk a Thenot. Ve 26. minutě se trefila Markéta Petráčková. Střelce třetí branky týmu New Cavaliers mé zdroje bohužel neuvádějí a tak mohu jen konstatovat, že SK Indians Plzeň porazili New Cavaliers Praha 4:3.

Od 11:00 nastoupili k zápasu pražské kluby Red Dragons a Jaguars Praha. Jaguáři pojali utkání s draky, jako takový warm up neb ihned po skončení tohoto utkání je totiž čekalo el clásico české elektrickofloorballové soutěže. Zápas New Cavaliers-Jaguars, který se odehrál v pravé poledne. Ale zpět k souboji draků a „koček“. Red Dragons zřejmě navštívili před utkáním Otto Rehhagela, jelikož ctili jeho taktiku „otravné obrany“ a hlavně díky ní zvládli odehrát první poločas proti oslabeným Jaguars s hratelným výsledkem 4:1. Denis Goll zaznamenal hattrick a jedenkrát se trefil Jan Hašlar. Za Red Dragons se prosadil Václav Uher. Tým trenérky Andrei Kuncové získaný náskok nepustil a nakonec po dalších brankách Denis Golla, Jana Hašlara, ale také Standy Cimpy zvítězil 8:1. Red Dragons inkasovali nejméně gólů v historii střetnutí těchto týmů.

El clásico české elektrickofloorballové soutěže to je zápas New Cavaliers – Jaguars, který se odehrál v pravé poledne. Jaguars neponechali nic náhodě a nasadili od začátku Standu Cimpu, který se v úvodních čtyřech minutách prosadil hattrickem. V prvních deseti minutách utekli Jaguars do vedení 5:0, dvě branky vsítil Denis Goll. New Cavaliers snížili na 5:3 brankami Michaely Charvátové a Tomáše Suchého. Ve druhé půli jako první skórovali Jaguars. “Brankostroj” Standa Cimpa se neostýchal a v čase 16:41 přidat už svou pátou branku v zápase. Na 7:3 snížil Jan Vondra po asistenci Tomáše Suchého. Stav 8:3 určoval gól Denise Golla. Na rozdíl poloviny určila skóre dvojice Vondra a Suchý 8:4! Čas 21:31 a 9:4 dával Standa Cimpa, jehož napodobil v čase 24:30 Jan Hašlar a bylo to 10:4. Honza si svůj kousek zopakoval v čase 26:09, když dal gól na 11:4. Na konečných 11:5 korigoval Tomáš Suchý.

Začátek utkání Red Dragons – SK Indians Plzeň vyšel hostům fenomenálně. Indians nedali družině Václava Uhra jak se říká čuchnout a v poločase vedli už 3:0. U všech tří branek byl Jan Vaněk – 2x střílel a 1x nahrával Michalu Engemu. Také ve druhém poločase pokračovali indiáni v Pribliněcově tempu. Čas 17:27 4:0 – Jan Thenot. V minutě osmnácté snížil na 4:1 Jan Kubový. Jan Vaněk však svým hattrickem během osmi minut rozhodl zápas a korekce Václava Uhra na 7:2 vyšuměla dalším gólem Jana Thenota na konečných 8:2.

Následoval duel týmů Indians a Jaguars. Indians prohrávali 0:2 po první půli díky brankám Denise Golla. Denis završil svůj hattrick v čase 18:10. Na 3:1 snížila dvojice Jeníků střílející Thenot a nahrávající Vaněk. Do kontaktu se Plzeň dostala dalším gólem Jana Thenota. Jaguars ale odskočili do dvoubrankového vedení trefami Denise Golla a Standy Cimpy. Na dostřel dostal hráče týmu z města piva Michal Enge, ale na 6:3 zvýšil opět Denis Goll. Konečný výsledek byl 7:3.

Poslední utkání tohoto kola měli na starost tréninkový partneři New Cavaliers a Red Dragons. New Cavaliers se pokusili soupeře zaskočit nasazením nové golmanky Katky Petrunčíkové. V poločase vedli New Cavaliers o jedinou branku 5:6. 4x se trefila Markéta Petráčková a 2x Michaela Charvátová. Všech pět branek draků v první půli vsítil kapitán Václav Uher a ve své sólo jízdě pokračoval i po poločase, kdy přidal stejný počet! Na straně kavalírů se trefili 2x Jan Vondra a jednou Jiří Táborský mladší. Na 10:10 srovnala 14 vteřin před sirénou Markéta Petráčková. Nedalo se nic dělat, muselo se do prodloužení, čili náhle smrti. Prodloužení rozhodla gólem Markéta Petráčková, přestože navrch v něm měli Red Dragons. I tak Dragons předvedli svůj nejlepší dosavadní výkon.

Svou premiéru na hřišti zažily slečny Alžběta Jelínková (Red Dragons) a Kateřina Petrunčíková (New Cavliers). Bravo dámy!

Mnohokrát děkujeme organizátorovi kola, spolku Flor-in, všem asistentům, kamarádům, rodičům, městské policii a také městské části Praha 13 za pomoc. Díky!

Na viděnou 22. 4. opět v Praze na Radotíně, kde se role pořadatele tentokrát ujme tým Jaguars Praha!