Single Blog Title

This is a single blog caption

I. kolo Powerchair Hockey ligy očima Ríši Pucholta

V sobotu 8. 10. 2016 se ve  Sportovní hale VŠE na Třebešíně konalo první ligové kolo dalšího ročníku České ligy ve florbalu na elektrických vozících. Liga nese nový název: Česká Powerchair Hockey liga.

Jako první se v 10:00 proti sobě postavily týmy SK Indians Plzeň a EWSC Jaguars Praha. V tomto utkání byla k vidění věc nevídaná. Většinu gólů zaznamenali střelci úplně sami, tedy bez asistence. O poločase vedli Jaguars už 4:0. Branky si po dvou rozdělili Stanislav Cimpa Dennis Goll. O průběhu tohoto zápasu nemohu krom výsledku mnoho referovat, chystal jsem se totiž na svůj zápas proti New Cavaliers a jelikož jsem do soupisky zapsán jako jediný gólman, a navíc asistent kapitána, měl jsem plná kolečka práce. Jaguars nakonec zvítězili 13:0.

V jedenáct hodin započal souboj mezi tréninkovými partnery New Cavaliers a Red Dragons, oddíly spolku Flor-in. Jak už asi víte, hraji právě za Red Dragons. A musím říct, že to byl pro mě zápas blbec. Nedařilo se mi vůbec nic, kazil jsem balón za balónem a moji spoluhráči jen napravovali moje zaváhání. Tomáš Suchý zaznamenal během čtyř minut hattrick. V čase 9:14 přidal čtvrtou branku a já bych se nejraději přejel vlastním vozíkem za to, co jsem bráně předváděl. Štěstí, že mám tak skvělé spoluhráče jako jsou Jan Kubový a kapitán Václav Uher. Právě Vašek snížil na 4:1, na 5:1 zvýšil Jan Vondra, na což jsme ještě dokázali reagovat. První poločas uzavřel gólem na 6:2 opět Tomáš Suchý. Stejným výsledkem skončil i druhý poločas. I já jsem žel bohu pokračoval ve svém úděsném výkonu, který jsem ,,korunoval“ vlastním gólem v 28. minutě po snad jediném dobrém zákroku v tomto utkání. Hlavně díky mému ubohému výkonu jsme nakonec podlehli New Cavaliers 12:4.

Nastoupili jsme hned v následujícím utkání znovu, nyní proti SK Indians Plzeň. I když jsme po 45 vteřinách prohrávali 2:0, zvládli jsme se obdivuhodně vrátit do zápasu a do konce prvního poločasu srovnat na 2:2! V půlce druhé to byla přetahovaná a reklama na florbal. Za Indians se trefili Jan Thenot a Jan Vaněk oběma asistovala Jitka Kodadová. V našem dresu se trefil fenomenální Václav Uher. Po 30 minutách byl stav utkání nerozhodný 4:4! Nedalo se nic dělat, museli jsme prodlužovat. Mě opět braly mrákoty, nebyl jsem si vůbec jist, zda se svým výkonem náhlou smrt zvládnu. Balonek, který po skvělé střele Jana Vaňka snad kouzlem nepřešel celým objemem brankovou čáru. Náhlá smrt se nekonala. Prodloužení oba týmy přežily a tak následovaly samostatné nájezdy. Chci moc poděkovat ,„Šéňovi“ a svému kapitánovi Vaškovi, kteří si mě postupně vzali stranou, udělili mi pokyny a slova podpory. Za nás jel nájezd Václav Uher, který proměnil. Stejně si vedl na straně Západočechů Jan Vaněk, přestože jsem jeho pokus měl na hokejce a stačilo málo, abych jeho střelu lapil. Jan Kubový s blafákem neuspěl. Při nájezdu Michala Engeho jsem zůstal stát jako zabetonovaný a Michal pohodlně proměnil. Bod navíc tedy brala Plzeň.

Zřejmě papírově nejatraktivnější souboj je vždy měření sil mezi Jaguars a New Cavaliers. Zápolení těchto dvou rivalů je vždy vrcholem kola. Nikdo nechce udělat chybu a souboje na hřišti i v hledišti jsou vždy na hraně posunujících se hranic. New Cavaliers šli do vedení gólem Tomáše Suchého v čase 7:41. Necelé čtyři minuty před pauzou srovnal na 1:1 Standa Cimpa po asistenci Dennise Golla. Ve druhém poločase jako první pálili ostrými Jaguars. Konkrétně Dennis Goll asistoval Stanislavu Cimpovi. New Cavaliers ale poodjeli do dvougólového vedení brankami ,,Suchmana“ Tomáše Suchého a Markéty Petráčkové, které asistovala Míša Charvátová. Jenže… Tomáš Suchý inkasoval žlutou kartu a musel si jít na dvě minuty odpočinout. Z oslabení resultoval pátý gól koček. V čase 28:26 snížila na konečných 5:4 Michaela Charvátová.

Jaguáři po vítězství nastoupili k zápasu s Red Dragons ve vlažném tempu, čehož se nám podařilo využít a jednu chvíli jsme byli velice blízko remízovému stavu. Dle burácení haly se mi povedl jeden zákrok z kategorie zázraků, žel bohu si ho nevybavuji. :-) Byl pro mě samotného překvapením, zvláště když si uvědomím, jaký výkon jsem doposud předvedl. První část skončila výsledkem 6:3. Dvakrát se v dresu s drakem na prsou trefil Václav Uher, jednou Jan Kubový. Jaguars ihned z kraje druhé půle odskočili do vedení 8:3 a Jana Stárková přepustila místo v brance Kristýně Budské. Devátý gól černobílých vstřelil v čase 18:32 Dennis Goll, za 20 sekund snížil na 9:4 Václav Uher, radovali jsme se, jako kdybychom šli do vedení, v tuto chvíli jsme totiž dali Jaguárům nejvíce gólů ze všech jejich soupeřů v tomto ligovém kole! Standa s Vaškem se střídali ve střílení gólů. Skóre se zastavilo na 16 ku 6. Jistě prohra je to vysoká, ale považte, dali jsme 6 branek týmu Jaguars!

A poslední souboj prvního kola ročníku 2016/17 obstarali New Cavaliers a SK Indians Plzeň. Napíšu rovnou, že New Cavaliers vyhráli 10:3. Rozhodčí však opět tahal karty s kapsičky jako by tančil známý tanec YMCA. Do konce vyloučil na dvě minuty Petru Habáňovou a do branky musel Jiří Táborský starší. Jistě…. Rozhodčí je na hřišti pánem, ale pokud si musí respekt vydobýt taháním karet jako králíků z klobouku a ke všemu rozdávat karty i divákům, kterých se zápas netýká….. No, asi tomu nerozumím a tak jsem jel zeptat povolanějších osob, zda může vůbec rozhodčí udělit divákovi kartu. Prý ano! To je mi ale nonsense.

Po odehrání všech zápasů následovalo vyhlášení výsledků a také minuta ticha k uctění památky zesnulého hráče SK Indians Plzeň Filipa Jakeše. Z pozice asistenta kapitána děkuji spolku Flor-in za organizaci turnaje, všem rozhodčím, časoměřičům, asistentům z programu Asistent na zkoušku a také pracovníkům Městské policii za zajištění časomíry.

Na viděnou 19.11. 2016 v Plzni na II. kole české Powerchair Hockey ligy 2016/2017 pořádaném tentokrát týmem SK Indians Plzeň.

Richard Pucholt (brankář týmu Red Dragons)